Napsali o nás / média

V roce 2012 natáčel v naší rodinné farmě štáb České televize záběry jelena evropského do filmu Occamova břitva, více o filmu na stránkách České televize.

…Jeleni, daňci nebo mufloni sice možná neznějí tak exoticky, ale na statku je většinou nepotkáte. Tedy pokud nejste na návštěvě u Antonína Hejny v Homoli poblíž Dobříše. Na pozemku o velikosti tří hektarů chová třicet zvířat a všechny tři druhy spolu jakžtakž vycházejí... vydání článku na serveru Novinky.cz předcházela práce novináře a fotografa Petra Horníka, jeho snímky obory a zvěře slouží i pro potřeby ČTK. Článek si můžete prohlédnout i ve formátu PDF.

Uběhlo již třicet let od založení prvních farmových chovů jelenovitých v České republice. Od roku 1999, kdy se zvěř chovaná na farmách legislativně řadí mezi hospodářská zvířata, je o nový obor živočišné prvovýroby zájem. S dalšími změnami veterinární legislativy, která od počátku letošního roku umožňuje porážet farmovou zvěř pro spotřebu v domácnosti chovatele, se tomuto sektoru zemědělství nabízí slibná budoucnost. Celý článek najdete na serveru Silvarium.cz.
Mapa webu | Copyright © 2024 martin.kobik.cz reklama a marketing |